Teatr

Wychowując się w zapomnianym przez świat i wysoką kulturę miejscu, jako dziecko nie miałam zbyt wielu okazji, by oglądać słynnych aktorów na scenie. Powiem więcej, nie miałam szansy oglądać jakichkolwiek aktorów w profesjonalnym teatrze. Nie myślcie, że mieszkałam na końcu świata, paradoksalnie wychowałam się w centrum Polski. Najzwyczajniej jakoś się z Teatrem mijaliśmy.

Teatr pojawił się w moim życiu dziesięć lat temu, właściwie z dnia na dzień. Pierwszym obejrzanym przeze mnie profesjonalnym spektaklem był musical. Tego dnia przepadłam. Wrażenie, jakie to przedstawienie wywarło na mnie było tak wielkie, że wspominam je do dziś.

Postanowiłam związać się zawodowo z teatrem, ukończyłam studia na kierunkach teatrologia oraz produkcja teatralna  Przez wiele lat nie chciałam pisać recenzji, opisów spektakli. Sądziłam, że się do tego nie nadaję.

Bardzo niewiele przedstawień dramatycznych mi się podoba, jestem krytycznym widzem. Jednak uwielbiam musicale, czyli gatunek widowisk, który staje się coraz popularniejszy w Polsce. Dlatego też na blogu duża część wpisów dotyczy musicali. Niemniej opisuję także inne obejrzane przeze mnie przedstawienia.

Życzę przyjemnej lektury,

Agata Białecka