Marlena. Ostatni koncert – zapowiedź

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie przygotowuje się do premiery spektaklu Marlena. Ostatni koncert w reżyserii Józefa Opalskiego. Przedstawienie będzie można oglądać na warszawskiej scenie od 27 października.

Afisz zapowiadający spektakl. Autorem fotografii jest Krzysztof Bieliński

Autorem scenariusza widowiska jest Janusz Majcherek, który w swoim dziele postanowił przywołać pamięć o Marlenie Dietrich. Życie słynnej, kontrowersyjnej i niewątpliwie utalentowanej aktorki obfitowało w wydarzenia. Temat negatywnych emocji wywoływanych przez artystkę w hitlerowskich Niemczech, liczne romanse, opisy porywających występów pojawiają się w każdej z biografii gwiazdy. Zapewne odniesień do nich nie zabraknie również w spektaklu Józefa Opalskiego, w którym – według zapowiedzi Teatru – widzowie mają zobaczyć „epizody z życia artystki”.

Na Scenie Kameralnej im. Sławomira Mrożka publiczność podziwiać będzie dwie aktorki odgrywające tytułową postać. Grażyna Barszczewska i Izabella Bukowska-Chądzyńska będą wspólnie kreować rolę Marleny. Jedna z aktorek wcielać się będzie w artystkę znajdującą się u kresu życia i sławy, druga w podziwianą i kochaną przez mężczyzn ikonę kina. Obok nich na scenie pojawią się Afrodyta Weselak, kreując postać Normy (asystentki i powiernicy Marleny), a także Tomasz Błasiak odgrywający mnogą rolę Mężczyzn wpływających na życie głównej bohaterki.

W Marlenie. Ostatnim koncercie widzowie usłyszą piosenki opracowane przez Aleksandra Dębicza, który jako Pianista również będzie towarzyszył aktorom na scenie.

Przedstawienie obejrzę wkrótce, dlatego w niedalekiej przyszłości spodziewajcie się recenzji. Zaś wszystkim zainteresowanym spektaklami,  w których pojawia się postać Marleny Dietrich proponuję lekturę archiwalnego wpisu .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *